Rolety w pokoju dziecięcym – co powinieneś wiedzieć przed zakupem

Początek roku szkolnego to moment, kiedy dzieci i młodzież wracają do swoich codziennych obowiązków. Bardzo istotne jest, by zapewnić im odpowiednie warunki zarówno do nauki jak i odpoczynku. Dowiedz się, jak dobrać rolety do pokoju Twojego dziecka.

Kluczową rolę w pokoju młodzieżowym odgrywa światło – to sztuczne, z lamp i lampek biurkowych, ale również naturalne światło słoneczne. W obu przypadkach powinniśmy zadbać o to, by nasze pociechy mogły pracować i bawić się przy optymalnym oświetleniu. O ile w przypadku światła elektrycznego mamy do wyboru mnóstwo różnego rodzaju żarówek i źródeł oświetlenia o zróżnicowanej mocy , o tyle w przypadku światła dziennego pozostaje nam regulacja przez zastosowanie osłon okiennych. Optymalnym rozwiązaniem są w tej sytuacji rolety wewnętrzne.

Jakie rolety do pokoju dziecięcego?

Pokój naszego dziecka jest przeważnie miejscem, w którym spędza ono większą część swojego dnia. Odpowiedni układ pomieszczenia ma kluczowe znaczenie dla jego wygody i komfortu. Powinniśmy zadbać o to, by maksymalnie wykorzystać światło dzienne, które jest największym sprzymierzeńcem naszych oczu. Dlatego miejsce do nauki winno znaleźć się blisko okna.

Rolety w pokoju dziecięcym pozwolą regulować dopływ światła i ograniczyć nagrzewanie pomieszczenia, a ponadto zapewnią spokojny sen w zaciemnionym pokoju. Do wyboru mamy kilka wariantów rolet do pokoju dziecięcego:

rolety mini – ze standardową tkaniną o przepuszczalności światła około 40-60%,

rolety zaciemniające – z warstwą gumy, ograniczającą przepływ światła do 0-2%,

rolety dzień i noc – umożliwiające płynną regulację ilości światła.

Odpowiedź na pytanie, jakie rolety wybrać zależy w dużej mierze od układu pokoju, jego nasłonecznienia czy wielkości okien. W większości przypadków sprawdzą się rolety mini. Ich uniwersalność i znakomity stosunek ceny do jakości sprawiają, że dla większości klientów jest to optymalny wybór. Dobrze chronią przez intensywnym słońcem w dzień, a wieczorem zapewniają osłonę i prywatność. Dodatkowo prowadnice żyłkowe pozwolą uchylać okno nawet przy opuszczonej rolecie. Ich niewątpliwą zaletą jest również bogata paleta kolorów, dzięki czemu dopasujemy je do niemal każdego wnętrza. Dzięki bardzo prostemu mechanizmowi podnoszenia i opuszczania nawet kilkuletnie dzieci nie będą miały problemów z regulacją.

W przypadku pomieszczeń mocno nasłonecznionych lub usytuowanych w pobliżu sztucznych źródeł oświetlenia, jak latarnie czy jasne neony, doskonale sprawdzą się rolety podgumowane (zaciemniające), które odbijają nawet 100% światła. Warstwa gumy, którą pokryta jest zewnętrzna warstwa tkaniny ma ponadto właściwości termoregulacyjne, zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia. Wybierając wariant rolety w kasecie z aluminiowymi prowadnicami zminimalizujemy boczne prześwity, uzyskując niemal całkowite zaciemnienie nawet przy intensywnym słońcu.

Dobrym rozwiązaniem do pokoju młodzieżowego lub dziecięcego będą również rolety dzień i noc, które od kilku sezonów cieszą się niesłabnącą popularnością. Naprzemiennie ułożone pasy kryjące i przezroczyste umożliwiają płynną regulację ilości światła słonecznego – od lekkiego rozproszenia po zaciemnienie w około 60%, dzięki czemu umożliwiają naukę lub zabawę w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat rolet wewnętrznych, chciałbyś uzyskać poradę eksperta lub wycenę, skontaktuj się z nami: rena@rena.pl.

Zobacz także: