Jaki wpływ na wnętrze ma odpowiednio dobrana roleta?

Dobrze dobrana tkanina jest w stanie zapewnić nam intymność i odgrodzić przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Można nie tylko ograniczyć dostęp światła słonecznego, ale także całkowicie zaciemnić pomieszczenie. To właśnie materiał, z którego wykonane są rolety, decyduje o ilości wpadającego do wnętrza światła.

Wybór odpowiedniej rolety materiałowej powinien być dobrze przemyślany, na co ma wpływ wystrój pomieszczenia, kolor materiału oraz sposób montażu i konserwacji rolety. Jeśli chodzi o kolor, to warto zwrócić uwagę na światło, które wpada do pomieszczenia o danej porze dnia.

Oferowane przez nas rolety materiałowe można dobrać w taki sposób, aby ich kolory ociepliły chłodniejsze wnętrze bądź też można postawić na rolety o neutralnych kolorach tkanin w oknach dobrze oświetlonych. Podpowiadamy, jaki wybrać materiał na rolety wewnętrzne.

Jaki materiał wybrać na roletę?

Chociaż kolor czy też ciekawy nadruk mają duże znaczenie, to tak naprawdę rodzaj materiału powinien być szczególnie brany przez nas pod uwagę podczas wyboru odpowiedniej rolety wewnętrznej.

To właśnie od tkaniny zależy to, ile światła słonecznego będzie wpadało przez okna do naszego pomieszczenia, co przekłada się na komfort domowników.

Zaciemnienie w roletach z materiału

W salonie oraz jadalni nie potrzeba całkowitego zaciemniania pomieszczenia, natomiast w pokoju dziecięcym czy sypialni warto się dobrze zabezpieczyć przed niepotrzebnym wpadaniem promieni słonecznych w momencie, kiedy chcemy jeszcze pospać. Z tego powodu oferujemy rolety materiałowe o różnym stopniu transparentności.

Rolety zaciemniające mają specjalną powłokę odbijającą światło i promieniowanie cieplne. Przed wyborem rolet warto zwrócić uwagę na lokalizację pokoi, czyli ich umiejscowienie względem światła i kierunków świata. Ciemne tkaniny absorbują światło, więc sprawdzą się do sypialni.

Tkaniny o gęstszym splocie włókien zapobiegają przenikaniu promieni i pozwalają kontrolować  ich natężenie. Materiały w jasnych barwach z delikatnego materiału dobrze przepuszczają światło i rozpraszają je, dzięki czemu pomieszczenie jest rozświetlone i zyskuje pogodny charakter.

Bez względu na to, do jakiego wnętrza chcesz dopasować rolety – znajdziemy coś odpowiedniego! Sprawdź naszą ofertę na www.rena.pl.

Zobacz także: