Oryginalne pomysły jak udekorować okna na święta

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Chcąc nadać naszemu mieszkaniu piękny i odświętny wygląd warto pamiętać o udekorowaniu okien. Aby Was zainspirować zebraliśmy najciekawsze pomysły na świąteczne dekoracje.

O tym jak istotną rolę pełnią okna w każdym pomieszczeniu nie musimy chyba nikogo przekonywać. Dlaczego więc nie wykorzystać ich jako przestrzeni do przyozdobienia? Dekoracja okna będzie cieszyć oczy nie tylko nasze, ale także wszystkich tych, którzy na nasze mieszkanie patrzą z zewnątrz. 

Tradycyjne bombki na wstążkach – prosta i efektowna dekoracja okna

Czym udekorować okno na święta?

Wykonanie ładnej i efektownej kompozycji na oknie nie musi być kosztowne i skomplikowane. Wykorzystajmy ozdoby, które tradycyjnie wieszamy na choince – bombki, światełka czy łańcuchy. Bazą dla takiej dekoracji może być karnisz lub zazdrostka. 

Ciekawym pomysłem będzie wykorzystanie naturalnych gałązek świerku, jodły bądź żywotnika (popularnej tui), które przymocujesz do karnisza za pomocą nitki lub drucika.

Dekoracja na karniszu

Oryginalnym pomysłem może być zawieszenie na wstążkach cukierków, małych prezentów, wianków czy przyozdobionych sztucznym śniegiem szyszek.

Czy rolety na oknie uniemożliwią przygotowanie świątecznej kompozycji? Wręcz przeciwnie, do naszej rolety z łatwością przyczepimy lekkie ozdoby, jak bombki czy łańcuchy.

Ozdoby można przyczepić także do rolety

Zobacz także: