Wybieramy rolety: na który materiał się zdecydować?

Materiał, z którego wykonane są rolety, decyduje o ich funkcjonalności. To właśnie od materiału zależy stopień przepuszczalności, ale także maksymalna długość rolety i ciężar całego zestawu. Co oczywiste, poszczególne materiały różnią się również ceną, ale postaramy się za chwilę udowodnić, że różnice techniczne mają znacznie większe znaczenie.

Czytaj dalej

Instrukcja montażu rolet mini


1. Haczyk montażowy
2. Blokada haczyka
3. Zaczep żyłki
4. Blokada zaczepu żyłki
5. Uchwyt boczny (strona bez łańcuszka)
6. Uchwyt boczny (strona łańcuszka)
7. Rolka
8. Mechanizm z łańcuszkiem
9. Zaślepka zaczepu żyłki
10. Żyłka
11. Oczko do żyłki
12. Przylepiec dwustronny

Połącz ze sobą elementy (1) i (2). Wybierz stronę łańcuszka, wsuń mechanizm (8) do rurki po wybranej stronie, tak aby łącznik łańcuszka znalazł się z tyłu, około 10 cm poniżej rurki z tkaniną. Złącz haczyk z uchwytem boczny (6). Z drugiej strony rurki wsuń rolkę (7). Połącz haczyk z uchwytem (5). Przyklej przylepce (12) po wewnętrznej stronie haczyków. Załóż roletę na górną część skrzydła okiennego, wyrównaj ją do szyby i zaciśnij haczyki.


Na jednym końcu żyłki (10) zawiąż podwójny supełek.Drugi koniec żyłki (10) przełóż przez oczko w dolnej części haczyka (1).
Wsuń oczko (11) do zaślepki obciążnika rolety i przeciągnij przez nie żyłkę.Złóż haczyk dolnego uchwytu żyłki (3 i 4).Zawiąż na żyłce podwójny supełek około 3-4 cm ponad dolną krawędzią skrzydła okna.Przełóż żyłkę przez wycięcie w dolnym uchwycie prowadnicy.Naciągnij żyłkę przy użyciu haczyka i zaczep go o dół skrzydła okiennego. Odetnij nadmiar żyłki, pozostawiając ok. 1-2 cm zapasu.Załóż zaślepkę (9) na uchwyt.

Dobór rolet: wielkość i sposób montażu

Prawidłowy dobór rolet nie jest skomplikowany. Z powodzeniem można dokonać pomiarów we własnym zakresie, dysponując tylko zwyczajną miarką zwijaną, a nawet jedynie metrem krawieckim lub miarką stolarską. Co zaś tyczy się doboru materiału, wystarczy poświęcić kilka chwil na analizę dostępnych rozwiązań.

Czytaj dalej

Rodzaje kaset do rolet – kasety alu i przestrzenne

Rolety w kasecie cieszą się dużą popularnością dzięki swej funkcjonalności i uniwersalności. Estetyczna puszka chroni tkaninę przed zabrudzeniami i wilgocią, a całość wtapia się kolorystycznie w ramę okna. Ponadto specjalnie dobrane prowadnice umożliwiają uchylenie okna nawet przy opuszczonych roletach.

Czytaj dalej

Zapraszamy do nowego sklepu – Upinacze.pl

Klamry, spinki, upinacze, ozdoby i akcesoria do firan i zasłon

Szukasz sposobu, by nadać swoim oknom piękny wygląd? Nie musisz zmieniać firanek lub zasłon! Klamry magnetyczne, klipsy i spinki do firan z naszej oferty pozwolą Ci w kilka chwil stworzyć oryginalną dekorację okna, która odmieni wnętrze Twojego mieszkania. Francuski design, dbałość o detale i niepowtarzalne wzory to cechy, które wyróżniają chwosty, sznury ozdobne i spinki do firan ze sklepu internetowego upinacze.pl.

Czytaj dalej

Kombiline i Imago – nowe serie karniszy aluminiowych

karnisze aluminiowe kombiline Przedstawiamy Państwu nowe serie ekskluzywnych karniszy szynowych z aluminium. Kombiline to połączenie minimalistycznej formy z trwałością i wytrzymałością – maksymalne obciążenie wynosi aż 10 kg/1 mb! Wsporniki montowane od góry umożliwiają przesuwanie firanek lub zasłon po całej szerokości karnisza, dzięki czemu karnisze Kombiline idealnie nadają się do zasłaniania dużych powierzchni zarówno w mieszkaniu jak i biurze czy sali konferencyjnej. Półokrągłe profile można zamontować na dwa sposoby, wybierając układ doskonale dopasowany do wnętrza. Ofertę uzupełnia szeroka gama wsporników z aluminium o podwyższonej trwałości. Czytaj dalej

Roleta ozdobą Twojego okna

Na przestrzeni wieków postrzeganie elementu mieszkania, jakim jest okno zmieniło swoje znaczenie. Początkowo był to element, który zamykał otwór w ścianie i odgradzał wnętrze od dworu oraz pozwalał by światło dochodziło do wnętrza. Prymitywny otwór ścienny z czasem zaczęto ozdabiać drewnem, tkaninami czy skórami zwierząt. Z czasem okno zmieniało swoje znaczenie. Stawało się ozdobą architektoniczną. Pierwsze okna z zastosowaniem szyb wprowadzili Rzymianie, chętnie przejęli je później europejczycy. Mieszkańcy Azji szczególnie Chin, Korei czy Japonii byli zwolennikami okien wykonywanych z papieru, co wiązało się ze znacznie mniejszym kosztem. Pierwsze szklane okna pojawiły się w Anglii dopiero w XVII wieku. W dzisiejszych czasach okno stało się symbolem życia, otwarcia na świat, wolności.

Czytaj dalej

Biel i czerń – nowy trend w wystroju okien

Powrót do klasyki a może nowoczesny minimalizm? Klasyczne kolory znów zaczynają dominować. Do trendów dostosowują się również producenci karniszy. Kiedyś wykańczając dom w klasycznych barwach mogliśmy liczyć jedynie na szynowe karnisze PCV lub malowane drewniane. Linia karniszy białych i czarnych spełnia wymagania osób urządzających mieszkania w tych kolorach. Idealnie dopasowana do panujących trendów. Dostępna w najpopularniejszej grubości – 19mm. Wykonana z metalu w eleganckim połysku.

Czytaj dalej