Rolety w pokoju dziecięcym – co powinieneś wiedzieć przed zakupem

Początek roku szkolnego to moment, kiedy dzieci i młodzież wracają do swoich codziennych obowiązków. Bardzo istotne jest, by zapewnić im odpowiednie warunki zarówno do nauki jak i odpoczynku. Dowiedz się, jak dobrać rolety do pokoju Twojego dziecka.

Kluczową rolę w pokoju młodzieżowym odgrywa światło – to sztuczne, z lamp i lampek biurkowych, ale również naturalne światło słoneczne. W obu przypadkach powinniśmy zadbać o to, by nasze pociechy mogły pracować i bawić się przy optymalnym oświetleniu. O ile w przypadku światła elektrycznego mamy do wyboru mnóstwo różnego rodzaju żarówek i źródeł oświetlenia o zróżnicowanej mocy , o tyle w przypadku światła dziennego pozostaje nam regulacja przez zastosowanie osłon okiennych. Optymalnym rozwiązaniem są w tej sytuacji rolety wewnętrzne.

Czytaj dalej

Jak dobrać rolety do typu pomieszczenia. Część 2: wnętrza usługowe.

We wnętrzach mieszkalnych zdecydowanie najważniejsza jest estetyka wykończenia, co oznacza, że właśnie wygląd rolet będzie przesądzał o wyborze konkretnego modelu i wariantu. A w pomieszczeniach użytkowych, choć przecież prezencja też odgrywa olbrzymią rolę, zdecydowanie na pierwszym miejscu będzie funkcjonalność. Oto przegląd niektórych popularnych opcji i problemów.

Czytaj dalej

Jak dobrać rolety do typu pomieszczenia. Część 1: wnętrza mieszkalne.

Estetyka jest rzeczą względną, ale przy wyborze rolet należy skupić się przede wszystkim na ich funkcjonalności. To nie znaczy, że wygląd nie ma znaczenia – czasem jednak niepotrzebnie jest on wysuwany na pierwszy plan, dlatego proponujemy inne spojrzenie na problem. Mianowicie za chwilę odpowiemy na pytanie, jak dobrać rolety do charakteru wnętrza, aby pogodzić jednocześnie wymogi praktyczne z oczekiwaniami co do estetyki.

Czytaj dalej

Wybieramy rolety: na który materiał się zdecydować?

Materiał, z którego wykonane są rolety, decyduje o ich funkcjonalności. To właśnie od materiału zależy stopień przepuszczalności, ale także maksymalna długość rolety i ciężar całego zestawu. Co oczywiste, poszczególne materiały różnią się również ceną, ale postaramy się za chwilę udowodnić, że różnice techniczne mają znacznie większe znaczenie.

Czytaj dalej

Instrukcja montażu rolet mini


1. Haczyk montażowy
2. Blokada haczyka
3. Zaczep żyłki
4. Blokada zaczepu żyłki
5. Uchwyt boczny (strona bez łańcuszka)
6. Uchwyt boczny (strona łańcuszka)
7. Rolka
8. Mechanizm z łańcuszkiem
9. Zaślepka zaczepu żyłki
10. Żyłka
11. Oczko do żyłki
12. Przylepiec dwustronny

Połącz ze sobą elementy (1) i (2). Wybierz stronę łańcuszka, wsuń mechanizm (8) do rurki po wybranej stronie, tak aby łącznik łańcuszka znalazł się z tyłu, około 10 cm poniżej rurki z tkaniną. Złącz haczyk z uchwytem boczny (6). Z drugiej strony rurki wsuń rolkę (7). Połącz haczyk z uchwytem (5). Przyklej przylepce (12) po wewnętrznej stronie haczyków. Załóż roletę na górną część skrzydła okiennego, wyrównaj ją do szyby i zaciśnij haczyki.


Na jednym końcu żyłki (10) zawiąż podwójny supełek.Drugi koniec żyłki (10) przełóż przez oczko w dolnej części haczyka (1).
Wsuń oczko (11) do zaślepki obciążnika rolety i przeciągnij przez nie żyłkę.Złóż haczyk dolnego uchwytu żyłki (3 i 4).Zawiąż na żyłce podwójny supełek około 3-4 cm ponad dolną krawędzią skrzydła okna.Przełóż żyłkę przez wycięcie w dolnym uchwycie prowadnicy.Naciągnij żyłkę przy użyciu haczyka i zaczep go o dół skrzydła okiennego. Odetnij nadmiar żyłki, pozostawiając ok. 1-2 cm zapasu.Załóż zaślepkę (9) na uchwyt.

Zapraszamy do nowego sklepu – Upinacze.pl

Klamry, spinki, upinacze, ozdoby i akcesoria do firan i zasłon

Szukasz sposobu, by nadać swoim oknom piękny wygląd? Nie musisz zmieniać firanek lub zasłon! Klamry magnetyczne, klipsy i spinki do firan z naszej oferty pozwolą Ci w kilka chwil stworzyć oryginalną dekorację okna, która odmieni wnętrze Twojego mieszkania. Francuski design, dbałość o detale i niepowtarzalne wzory to cechy, które wyróżniają chwosty, sznury ozdobne i spinki do firan ze sklepu internetowego upinacze.pl.

Czytaj dalej